Tidigare utställningskatters resultat


SC S*Pax' Diella, DVM - RAG a 04

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2009-09-06  Boråskatten, Borås  Kristiina Rautio          Kull  BEST IN SHOW                   
2009-09-06  Boråskatten, Borås  Kristiina Rautio  Ungdjur  Ex1, BIV-t, NOM
2009-09-19  Scandinavian Winner Show 09     Raymond Alessandro Sætre   Ungdjur  Ex1
2009-10-04  KM: Elfsborgskatten, Vegby  Eiwor Andersson  Ungdjur  Ex1, BIR, NOM, BIS, Klubbmästare
2009-10-31  Västsvenska kattklubben, Gbg  Marie Westerlund  Ungdjur  Ex1, BIV-u, NOM, BEST IN SHOW
2009-12-13  Ädelkatten, Göteborg  Anne Köhn  Junior  Ex1, BIV-u+j, NOM
2010-02-13  GRK, Mölndal  Lene Glem  Junior  Ex1
2010-02-27  Östkatten, Ragdollspecial  Aliosha Romero  Junior  Ex1, BIV-j, NOM, Domarens Bästa Ragdoll
2010-02-28  Östkatten, Ragdollspecial  Raymond Alessandro Sætre  Junior  Ex1, BIV-j, NOM
2010-03-06  Sjuhäradsmästerskap  Hannah Jensen  Junior  Ex1, BIR, NOM, BIS
2010-11-06  Västsvenska kattklubben, Gbg    avel  BEST IN SHOW
2010-11-06  Västsvenska kattklubben, Gbg  Raymond Alessandro Sætre  9  CAC, NOM
2010-11-07  Västsvenska kattklubben, Gbg    avel  BEST IN SHOW
2010-11-07  Västsvenska kattklubben, Gbg  Jörgen Billing  9  CAC, BIV-t, NOM
2010-11-13  NORAK, Oslo  Hannah Jensen  9  Champion, BIV-t, NOM
2010-11-14  NORAK, Oslo  Geir Edvardsen  7  CACIB, NOM
2010-12-04  Ädelkatten, Göteborg  Raymond Alessandro Sætre  7  CACIB
2010-12-05  Ädelkatten, Göteborg  Jörgen Billing  7  Internationell Champion, BIV-t
2011-01-30  NERK, Örebro  Raymond Alessandro Sætre  5  CAGCIB, BIV-t, NOM
2011-02-12  GRK, Mölndal  Lene Glem  5  CAGCIB
2011-05-21  Spinneriet, Bohus  Hannah Jensen  5  CAGCIB, NOM
2011-05-22  Spinneriet, Bohus  Henry Hornell  5  CAGCIB, BIV-t, NOM
2011-12-03  Ädelkatten, Göteborg  Raymond A Saetre  5  CAGCIB, BIV, DVM, NOM
2011-12-04  Ädelkatten, Göteborg  Eva Porat  5  CAGCIB, BIV, NOM
2012-03-10  DARAK, Rödovre, DK  Veikko Saarela  5  CAGCIB
2012-03-10  Katteklubben, Rödovre, DK  Donatella Mastrangelo  5  Grand Internationell Champion, NOM
2012-03-10  Racekatten, Rödovre, DK  Lone Lund  3  CACS, NOM
2012-04-14  Sydkatten, Malmö  Anette Sjödin  3  CACS, BIV-t, NOM
2012-04-15  Sydkatten, Malmö  Hannah Jensen  3  CACS, BIV-t, NOM
2012-11-24  Adelkatten, Dal, Norge
 Åsa Hammarlund
 3  CACS, NOM
2012-11-25  Adelkatten, Dal, Norge
 Beverly Elian
 3  CACS, BIV-t, NOM
2012-12-08
 Ädelkatten, Göteborg
 Anette Sjödin
 3  CACS
2012-12-09
 Ädelkatten, Göteborg
 Stephe Bruin
 3  CACS, NOM
2013-01-19
 Järva, Sollentuna
 Glenn Sjöbom
 3  CACS, NOM, BEST IN SHOW
2013-01-20
 Järva, Sollentuna
 Jörgen Frithiof
 3  Supreme Champion, NOM
2013-05-11
 Elfsborgskatten, Alingsås
 Raymond Saetre
 1  HP
2013-05-12
 Elfsborgskatten, Alingsås
 Jörgen Billing
 1  HP, NOM, BEST IN SHOW
2013-09-28  Västsvenska kattklubben, Gbg  Anne Köhn  1  HP, BIV-t, NOM
2013-09-29  Västsvenska kattklubben, Gbg  Mario Ottini  1  HP, BIV-t, NOM
2013-11-16  BIRKA, Sollentuna  Judith Zuurveld  1  HP, BIV-t, NOM
2013-11-17  BIRKA, Sollentuna  Lene Glem  1  HP, BIV-t
         





S*Asterion's Callisto - RAG a 03

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2012-11-24  Adelkatten, Dal, Norge
 Geir Edvardsen
 12  Ex 1, BIV-t, NOM
2012-11-25  Adelkatten, Dal, Norge
 Marie Westerlund
 12  Ex 1, BIV-t, NOM
2012-12-08
 Ädelkatten, Göteborg
 Eiwor Andersson
 12  Ex 1
2012-12-09
 Ädelkatten, Göteborg
 Beverly Elian
 12  Ex 1, BIV, NOM
2013-01-19
 Järva, Sollentuna
 Glenn Sjöbom
 12  Ex 1, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
2013-01-20
 Järva, Sollentuna
 Jörgen Frithiof
 12  Ex 1
2013-01-27
 Racekatten  Kristiina Rautio
 11  Ex 1, NOM
2013-02-02
 NERK, Örebro
 Pia Nyman
 11  Ex 2 (mot Carme)
2013-02-03
 NERK, Örebro
 Lena Björkander
 11  Ex 2 (mot Carme)
2013-05-04
 Dackekatten, Värnamo
 Yan Roca Folch
 11  Ex 1, BIV-t, NOM
2013-05-05
 Dackekatten, Värnamo
 Anne Köhn
 11  Ex 1, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
2013-05-11
 Elfsborgskatten, Alingsås
 Åsa Hammarlund
 11  Ex 1
2013-05-12
 Elfsborgskatten, Alingsås
 Mira Fonzén
 11  Ex 1
         



S*Asterion's Coddington, JW - RAG a 04

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2012-11-24  Adelkatten, Dal, Norge
 Åsa Hammarlund
 12  Ex 1, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
2012-11-25  Adelkatten, Dal, Norge
 Beverly Elian
 12  Ex 1, NOM, BEST IN SHOW
2012-12-08
 Ädelkatten, Göteborg
 Anette Sjödin
 12  Ex 1, BIV-t, NOM
2012-12-09
 Ädelkatten, Göteborg
 Stephe Bruin
 12  Ex 1, BIV-t, NOM
2013-01-19
 Järva, Sollentuna
 Glenn Sjöbom
 12  Ex 1, BIV-t
2013-01-20
 Järva, Sollentuna
 Jörgen Frithiof
 12  Ex 1, NOM, BEST IN SHOW
2013-01-27
 Racekatten, Danmark
 Hanne Sofie Sneum
 11  Ex 2
2013-02-02
 NERK, Örebro
 Hannah Jensen
 11  Ex 1, BIV-t, NOM
2013-02-03
 NERK, Örebro
 Magdalena Kudra
 11  Ex 1, NOM
2013-02-24
 Min kattklubb, Kristianstad
 Glenn Sjöbom  11  Ex 1, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
2013-03-03
 Östkatten, Nyköping
 Marie Westerlund  11  Ex 1, BIV-t, NOM
2013-04-20
 Sydkatten, Malmö
 Åsa Hammarlund
 11  Ex 1, BIV-t, NOM
2013-04-21
 Sydkatten, Malmö
 Hannah Jensen
 11  Ex 1, BIV-t
2013-05-04
 Dackekatten, Värnamo
 Anne Köhn
 11  Ex1, NOM, BEST IN SHOW, JUNIOR WINNER
         




CH S*Asterion's Never Say Never - RAG n 03

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2016-01-10  GRK, Mölndal  Hannah Jensen  12  Ex1, NOM, TOP#2
2016-04-23  Sydkatten, Malmö  Åsa Carnbrand  9  CAC, NOM
2016-04-24  Sydkatten, Malmö  Hannah Jensen  9  CAC, NOM
2016-07-02  Värmlands kattklubb, Forshaga  Malin Sundqvist  9  Champion
2016-07-03  Värmlands kattklubb, Forshaga  Zvezdan Memedov  7  CACIB
         




S*FiaSol's Wilmer for GCA - RAG a 04

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
 2014-05-03   Dackekatten  Anne Köhn  12  Ex 1, NOM, BEST IN SHOW
 2014-06-07  NERK    12  Ex 1, NOM, BEST IN SHOW
 2014-06-14  Elfsborgskatten  Åsa Hammarlund  12  Ex 1, NOM
 2014-08-23  Järva, Stockholm  Aliosha Romero  12  Ex 1
 2014-08-24  Järva, Stockholm  Mats Askett  12  Ex 1, NOM, BEST IN SHOW
         




CH S*Sky high's Scarborough Fair, JW - RAG n 03

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat
2011-09-04  Västsvenska kattklubben, Gbg  Mario Ottini  12 Ex1, BIV-total
2011-09-11  Scandinavian Winner Show 11  Karl Preiss  12 Ex1
2011-10-15  Östkatten, Norrköping  Åsa Hammarlund  12 Ex1, BIV-total, NOM, BEST IN SHOW
2011-10-16  Östkatten, Norrköping  Donatella Mastrangelo  12 Ex1, NOM, BEST IN SHOW
2011-11-05  NORAK, Oslo  Hannah Jensen  12 Ex1, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
2011-11-06  NORAK, Oslo  Stephe Bruin  12 Ex1
2011-11-19  Järva, Stockholm  Jörgen Frithiof  12 Ex1, BIV-t, BIR, NOM, BEST IN SHOW
2011-11-20  Järva, Stockholm  Raymond A Saetre  12 Ex1, BIV-t, BIR, NOM, BEST IN SHOWJUNIOR WINNER
2011-12-03  Ädelkatten, Göteborg  Kristiina Rautio  11 Ex1, BIV-t, NOM
2011-12-04  Ädelkatten, Göteborg  Raymond A Saetre  11 Ex1, BIV
2012-04-14  Sydkatten, Malmö  Hannah Jensen  9 CAC, BIV-v, NOM, BEST IN SHOW
2012-04-15  Sydkatten, Malmö  Anette Sjödin  9 CAC, BIV-v, NOM, BEST IN SHOW
2012-05-05  Elfsborgskatten, Alingsås  Raymond A Saetre  9 Champion, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
2012-05-06  Elfsborgskatten, Alingsås  Magdalena Kudrak  7 CACIB, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW
         



BellaLuna's Kiss the Sun for GCA - RAG a 03

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2013-05-04  Dackekatten  Yan Roca Folch
 9  CAC
2013-05-05  Dackekatten  Anne Köhn
 9  CAC
2013-05-11  Elfsborgskatten
 Åsa Hammarlund
 9  Champion
2013-05-12
 Elfsborgskatten
 Mira Fonzen
 9  CACIB
         



S*Asterion's Adhara - RAG a 04

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2010-11-06  Västsvenska kattklubben, Gbg  Jörgen Frithiof  kull  BEST IN SHOW
2010-11-06  Västsvenska kattklubben, Gbg  Raymond Alessandro Sætre  12  Ex1, BIV-u
2010-11-07  Västsvenska kattklubben, Gbg  Kristiina Rautio  kull  BEST IN SHOW
2010-11-07  Västsvenska kattklubben, Gbg  Jörgen Billing  12  Ex1
2010-11-13  NORAK, Oslo  Hannah Jensen  12  Ex1
2010-11-14  NORAK, Oslo  Geir Edvardsen  12  Ex1, BIV-t, NOM
2010-12-04  Ädelkatten, Göteborg  Raymond Alessandro Sætre  12  Ex1
2010-12-05  Ädelkatten, Göteborg  Jörgen Billing  12  Ex1
2011-01-30  NERK, Örebro  Raymond Alessandro Sætre  11  Ex1
2011-02-12  GRK, Mölndal  Wayne Trewathan  11  Ex1
2011-04-02  SPIN, Ragdollspecial  Aliosha Romero  11  Ex4

       

 

S*Fagertassens Fernando - RAG n

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2009-06-13  Elfsborgskatten, Ulricehamn  Anne Köhn  Ungdjur  Ex1, BIV-u, NOM
2009-08-02  Ras och Huskatten, Varberg  Anne Köhn  Ungdjur  Ex1
2009-09-06   Boråskatten, Borås   Kristiina Rautio  Junior  Ex1, BIV-t
2009-09-19  SW: Östkatten, Nyköping  Raymond Alessandro Sætre  Junior  Ex1
2009-10-04  KM: Elfsborgskatten, Vegby  Eiwor Andersson  Junior  Ex1, NOM
2009-10-31  Västsvenska kattklubben, Gbg  Jörgen Frithiof  Junior  Ex1
2009-12-13  Ädelkatten, Göteborg  Anne Köhn  9  CAC
2010-06-13  Elfsborgskatten, Ulricehamn  Raymond Alessandro Sætre  10  CAP
         


S*Asterion's Fellini - RAG a 03

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
 2014-07-26  Boråskatten  Zvezdan Memedov  Kull  BEST IN SHOW
 2014-07-26  Boråskatten  Rolf Voehringer  12  Ex 1
 2014-07-27  Boråskatten  Zvezdan Memedov  12  Ex 1, BIV-total, NOM
 2014-10-26  World Winner Show, Prag  Dorthe Kae  11  Ex 1, NOM
         



PR S*Asterion's Focus - RAG a 04

Datum             Klubb, Ort                                Domare                                 Klass         Resultat 
2014-07-26  Boråskatten, Ulricehamn  Zvevdan Memedov  12  Ex1
2014-09-13  Scandinavian Winner Show  Allesandro Di Chio  12  Ex1
2015-02-21  Östkatten, Norrköping  Marie Westerlund  10  CAP, NOM
2015-02-22  Östkatten, Norrköping  Glenn Sjöbom  10  CAP
2015-04-04  Scandinavian Winner Show  Annelie Persson  10  Premier
2015-10-24  World Winner Show  Geir Edwardsen  8  CAPIB, BIV, NOM
2016-04-23  Sydkatten, Malmö  Anne Kohn  8  CAPIB, BIV, NOM, BEST IN SHOW
         


 

 
Marie Gerdin, Östra Högåsvägen 24, 507 70 Gånghester (Sweden), 033 - 28 06 00, marie@asterions.se
Sitemap